HOME OFFICERS DDGHP/DISTRICTS COMMITTEES GRAND REPS CHAPTERS
LPGHP LPDGHP LPGKINGS LPGSCRIBES DEGREE TEAM DEGREES
HISTORY CHARITIES RESEARCH RAC APPLICATION CONSTITUTIONDOWNLOADS
FOR SPECIFIC INFORMATION CONTACT:
Office: 186 Tremont Street, Room 405, Boston, MA 02111-1003
Phone: (617)426-1973 - Toll Free: (866)426-1973
E-Mail: yorkriteboston@gmail.com

GRAND REPRESENTATIVES NEAR
THE GRAND ROYAL ARCH CHAPTER
OF MASSACHUSETTS
BY JURISDICTION
As of November 6, 2020
Jurisdiction Representative Jurisdiction Representative
Alabama Ronald E. Wolf New South Wales, Australia David F. D'Amato
Alaska William J. Medugno New York John M. MacNeill
Alberta, Canada William R. Epp, Jr. New Zealand Steven A Cooper
Arizona Lincoln K. Richards Newfoundland & Labrador, CA Jeffrey Arnold
Arkansas S. Wesley Lindsey North Carolina Michael K. Richards
Brazil Dennis L. Pacheco North Dakota Peter W. Ham
British Columbia & Yukon Thomas D. Knightly Ohio Peter J. Andrews
Colorado William E. Shofner Oklahoma David L. Riley
Connecticut Nathaniel R.J. Ulrich Ontario, Canada Carmen D. Borgia
Cyprus Eugene A. Capobianco Oregon Roland S. Packard
Delaware Leo A. Morin, Jr. Panama Donald R. Denning, Jr.
England and Wales Donald W. Carriger, Jr. Paraguay Jorge A. Aquino
Finland Arne Grepstad Pennsylvania Andrew C. Maninos
Florida George D.M. Pushee, III Philippines Daniel J.T. Daley
Hawaii Robert L. Gardner Portugal Manuel Ferreira, III
Idaho Todd O. Galarneau Prince Hall, Mass. Donald F. Valenti, Jr.
Illinois Charles F. Davis, Jr. Quebec, Canada Nelson C. Pratt
Indiana William E. Eltzroth Queensland, Australia John K. Andrews
Israel Scott M. Sherman Rhode Island David W. Catten
Italy Francis P. Mitrano Saskatchewan, Canada Nicholas A.J. Collins
Kansas William R. Currier Scotland George A. Wiseman
Kentucky W. Warren Richardson, Jr. South Carolina David A. Schofield
Maine Alexander J. Marusa South Dakota Eric F. Bergengren
Manitoba, Canada Brian A. Handy Switzerland Wayne H. Livermore
Maryland Richard S. Sleeper Tennessee Thomas J. Burke, Sr.
Minnesota Robert A Goewey, III Texas Alan P. Truesdale
Mississippi David E. Pace Utah Robert H. Brown
Missouri Clayton A. Bemis Victoria, Australia Bruce K. Pratt
Montana Wayne W. Anderton Virginia Vincent J. Faraci
Nebraska H. Rowe Austin, Jr. Washington Richard G. Bernheart
Netherlands Mark W. Doane West Australia William F. Galloway, III
Nevada Charles R. Austin West Virginia Donald G. Hicks, Jr.
New Brunswick, Canada Jordan C. MacNeill Wisconsin David L. Gerlach
New Hampshire Leland F. Ross, Jr. Wyoming John C. Sutterley
New Mexico  Richard W Seychew